GoogleBomb - Google Bumba vai bombardēšana

Latvijas mērogā slavenākā GoogleBumba (GoogleBomb) laikam jau būs Kalvītis => Cūka, tas ir meklējot "cūka" www.Google.com vai www.Google.lv un spiežot uz pogas [es ticu veiksmei] vai [i'm feeling lucky] jūs nonāksiet Wikipedia lapā par Aigaru.K.Nu un ko no tā mēs var mācīties?

1. Ja pietiekami daudz saites norāda uz lapu izmantojot vārdu cūka, tad ar laiku meklētāj sistēmas sāk domāt ka tiešām tā lapa ir par vienu lielu cūku.

- To var darīt arī ar "ziemas riepas", "nekustamie īpašumi" vai "dzīvoklis Rīgā" un kā redzat te jau varētu ar to arī nopelnīt...

2. Wikipedia ir laba vieta ko "sabumbot" jo tai jau sākotnēji ir augsts PageRank un to meklētāj sistēmas mīl. Pietiek tikai pagrūst pareizā virzienā.

izmanto savu "spēcīgāko" lapu ar augstāko PageRank un visvairāk ienākošiem saitēm, lai bīdītu to uz #1 pozīciju.

3. Ir daudzas citas cūku lapas, kur pieminētas vairāk cūkas, bet mūsdienās meklētāj programmu acīs web lapas saturam nav tik liela nozīme – svarīgāk ir ko citi par tevi saka.

P.S. Cilvēks kam ir grāds ekonomikā, un kas nacionālajā televīzijā publiski vairākas reizes melo par to ka Latvijā ekonomikas un tirgus likumi nestrādā, jo mums te viss ir savādāk tiešām ir cūka, un tas vēl ir maigi teikts..

Published on  August 3rd, 2010